Kubki do napojów - jakie są rodzaje i gdzie sprawdzą się najlepiej?

Dodano:2023-11-02

Kubki jednorazowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie są serwowane napoje, czyli na stacjach benzynowych, w kawiarniach, barach, punktach gastronomicznych, a także na stoiskach i imprezach plenerowych. Podawanie gorących czy zimnych napojów w szklanych naczyniach jest w takich przypadkach bardzo ryzykowne, gdyż mogą się potłuc. Kubek papierowy lub plastikowy to bardzo lekkie i niezwykle praktyczne naczynie jednorazowe, które pozwala na szybkie i sprawne wydanie napojów bez obawy o potłuczenie.

Kubki papierowe jednorazowe

Kubki papierowe jednorazowe posiadają atest kontaktu z żywnością oraz atest z przeznaczeniem do gorących napojów. Kubki papierowe świetnie sprawdzą się zarówno do napojów gorących, jak i napojów zimnych.

Niewielka waga kubków papierowych oraz łatwość ich przechowywania sprawia, iż kubki te są także stosowane w automatach z herbatą i kawą.

Aczkolwiek, warto pamiętać, że spora część modeli kubka papierowego nie jest wodoodporna, w związku z czym nie nadaje się do picia napojów zawierających duże ilości wody, gdyż papier może się rozmiękczyć i wygiąć.

Kupując jednorazowe kubki do napojów gorących, nie można zapomnieć o wieczkach. Przykrywki ograniczają utratę ciepła oraz zabezpieczają napój przed rozlaniem się. Dzięki temu możemy przenosić dowolne napoje na wynos bez obaw, że kawa lub herbata szybko ostygnie, lub oblejemy się w drodze. Dla firm ograniczających stosowanie plastiku polecamy wieczka kubków papierowych, które są wykonane z C-PLA, czyli skrobi kukurydzianej, trzciny cukrowej lub też papierowe. Wieczka wykonane ze skrobi sprawdzą się w przypadku osób, które nie lubią papierowych pokrywek. Kubki papierowe i akcesoria do nich występują w wielu różnych wariantach.

papierowe kubki z gorącym napojem

Papierowe kubki - rodzaje

Papierowe produkty dostępne są w różnych pojemnościach:

  • kubek papierowy do espresso o pojemności 150 ml,
  • kubek do kawy i herbaty o pojemności 250 ml,
  • kubek do kawy i herbaty o pojemności 300 ml
  • oraz kubek papierowy do kawy latte, którego pojemność wynosi 400 ml

Gorące napoje, takie jak kawa i herbata, powinny być podawane w kubkach o grubszej strukturze.

Jakie zalety mają jednorazowe kubki papierowe?

Kubki papierowe nie wpływają na smak podawanych w nich gorących napojów. Kubek papierowy wykonany z biodegradowalnej tektury najczęściej można spotkać w kawiarniach czy fast foodach. Biodegradowalne kubki jednorazowe wykonane z papieru można po użyciu oddać do recyklingu. Ze względu na większą troskę o środowisko warto wybierać papierowe kubki.

Kolejną zaletą kubków papierowych jest fakt, iż są one powlekane od wewnątrz warstwą polimeru, dzięki czemu dobrze izolują od gorącego napoju. W związku z czym, nie ma obawy o ich przemakanie czy cieknięcie, niezależnie od tego, jaka będzie temperatura kawy czy herbaty.

Kubek papierowy możemy w dowolny sposób dopasować do swoich preferencji. Do wyboru mamy kubki papierowe w różnych kolorach: od białego po pomarańcz czy turkus, ponadto możemy zamówić elegancki wzór bądź umieścić na kubku logo naszej firmy. Dzięki temu możemy wypromować swoją markę.

Dużym plusem kubków wykonanych z papieru jest to, że są one niezwykle wygodne w użytkowaniu.

Kolorowe drinki w plastikowych kubkach

Jednorazowe kubki plastikowe

Kubki plastikowe sprawdzą się w sytuacji, gdy podajemy zimne napoje, takie jak woda, soki, piwo czy kolorowe drinki. Głównym zadaniem kubków wykonanych z plastiku jest zapewnienie higieny, dlatego spotkać je możemy właściwie wszędzie: na stołówkach, w zakładach pracy, gabinetach stomatologicznych, w dystrybutorach wody oraz napojów zimnych i gorących.

Kształt plastikowych kubków ułatwia ich trzymanie oraz zapobiega wyślizgiwaniu się z rąk. Ponadto, plastikowe pojemniki można wielokrotnie używać, co pozwala na ograniczenie ilości śmieci.

Wybierając kubki plastikowe, warto sprawdzić, czy posiadają one atest bezpośredniego kontaktu z żywnością i są w pełni bezpieczne.

W ofercie kubków plastikowych znajdziemy:

  • kubki przezroczyste, których pojemność wynosi 200 ml,
  • kubki do piwa 300 ml,
  • kubki do piwa 400 ml,
  • kubki do piwa 500 ml.

Kubki jednorazowe

Jednorazowe opakowania, w tym kubki, są niezwykle uniwersalne. Z powodzeniem mogą być używane w kawiarni oferującej kawę na wynos, restauracjach, cukierniach, dystrybutorach napojów, podczas imprez w ogrodzie, podczas przyjęć dla dzieci, w trakcie długiej podróży.

Zastosowanie kubków jednorazowych znacząco skraca czas sprzątania po imprezie, gdyż te produkty nie tłuką się i są poręczniejsze niż szklane naczynia. Zarówno kubki papierowe, jak i plastikowe są łatwe w przechowywaniu, gdyż są optymalnie pakowane. Dzięki temu nawet ich duża ilość nie zajmuje wiele przestrzeni, co przekłada się także na ułatwiony transport tych produktów. Powyższe cechy sprawiają, że jednorazowe kubeczki są bardzo często używane przy najróżniejszych okazjach.