Najnowsze wpisy

Jak przechowywać jedzenie w domu?

Dodano:2022-10-26

Czy wiesz, że przez niewłaściwy sposób przechowywania, jedzenie może stracić swoje wartości odżywcze, a nawet dwa razy szybciej ulec zepsuciu? Niestety wciąż zbyt mało osób zdaje sobie z tego sprawę, w konsekwencji czego marnujemy ogromne ilości produktów spożywczych.

Jak otworzyć i wyposażyć małe bistro?

Dodano:2022-06-01

Założenie własnego bistro jest marzeniem wielu osób. Chociaż jest to niełatwy biznes, daje mnóstwo satysfakcji - szczególnie tym, którzy lubią gotować. Otwarcie małej gastronomii wymaga sporo pracy i zaangażowania. Należy opracować koncepcję restauracji, dopełnić wszystkie formalności oraz zadbać o odpowiedni marketing, który pozwoli firmie odnieść sukces. Niezbędne będzie wyposażenie bistra w profesjonalne urządzenia do gotowania. Jak otworzyć i wyposażyć małe bistro? Na te pytania odpowiemy w poniższym poradniku!

Kartony klapowe - rodzaje i zastosowanie

Dodano:2022-03-18

Pudełka klapowe są najczęściej wybieranym rodzajem kartonów. Fakt ten nie powinien nikogo dziwić - mają one cały szereg zalet, dzięki którym świetnie spełniają powierzone sobie zadania, do tego będąc wyjątkowo łatwymi w użytkowaniu. Opakowania klapowe są funkcjonalne, dostępne w ogromnej gamie rozmiarów i do tego mają niską cenę.

Techniczne wyposażenie magazynu

Dodano:2021-10-06

Wyposażenie magazynów obejmuje wszystkie elementy, które ułatwiają i przyspieszają pracę, pozwalają na bezproblemowe składowanie materiałów, wpływają na zachowanie bezpieczeństwa i funkcjonalność powierzchni. Dobierając akcesoria magazynowe, szczególną uwagę musimy zwrócić na charakter magazynu, z którym mamy odczynienia i zastanowić się, jakie będzie spełniał funkcje.

Symbole na opakowaniach plastikowych i ich znaczenie

Dodano:2021-09-24

Ciężko sobie wyobrazić świat bez tworzyw sztucznych - są dosłownie wszędzie. Dziś plastik to bez wątpienia najpopularniejszy materiał do produkcji wszelakich opakowań: butelek, kubków, pojemników, wiaderek, słoiczków itp. Skąd jednak wiedzieć, czy produkt, z którym mamy do czynienia jest bezpieczny? Czy każde opakowanie może mieć kontakt z żywnością? Jak sprawdzić, czy to, które właśnie trzymamy w dłoni, nie ma w sobie substancji szkodliwych?