Najnowsze wpisy

Kubki do napojów - jakie są rodzaje i gdzie sprawdzą się najlepiej?

Dodano:2023-11-02

Kubki jednorazowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie są serwowane napoje, czyli na stacjach benzynowych, w kawiarniach, barach, punktach gastronomicznych, a także na stoiskach i imprezach plenerowych. Podawanie gorących czy zimnych napojów w szklanych naczyniach jest w takich przypadkach bardzo ryzykowne, gdyż mogą się potłuc. Kubek papierowy lub plastikowy to bardzo lekkie i niezwykle praktyczne naczynie jednorazowe, które pozwala na szybkie i sprawne wydanie napojów bez obawy o potłuczenie.

Recykling opakowań jednorazowych

Dodano:2023-06-16
Kategorie:Porady

Obecnie, kiedy troska o środowisko jest bardzo ważna, recykling opakowań jednorazowych stał się niezwykle istotnym tematem. Statystyki pokazują, że ludzie na całym świecie produkują ponad 300 milionów ton plastiku rocznie, a tylko 9% z nich jest poddawanych recyklingowi. Opakowania jednorazowe, takie jak plastikowe butelki, kubki plastikowe i plastikowe torby, są jednymi z najczęstszych odpadów, które znajdują się na wysypiskach śmieci. Recykling opakowań jednorazowych jest ważny, ponieważ pomaga zmniejszyć ilość odpadów, które trafiają w takie miejsca i w ten sposób ogranicza negatywny wpływ na środowisko. W artykule przedstawimy Ci różne sposoby, jakie możesz zastosować, aby pomóc w ochronie naszej planety poprzez recykling opakowań jednorazowych.

Jak mrozić żywność?

Dodano:2023-05-10
Kategorie:Porady

Mrożonki to temat, który budzi wiele emocji. Dla jednych jest to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, dla innych to symbol niskiej jakości i braku świeżości. Zamrożona żywność, podobnie jak większość produktów spożywczych, nie jest pozbawiona wad. Niemniej jednak warto się jej bliżej przyjrzeć, ponieważ mrożonki pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, a także uniknąć marnowania jedzenia. Co więcej, dzięki nowoczesnym technologiom produkcji i przechowywania, są często równie wartościowe, jak ich świeże odpowiedniki. Jak powinno wyglądać bezpieczne mrożenie żywności?

Od czego zacząć wiosenne porządki?

Dodano:2023-04-21

Wiosna to czas kiedy nie tylko przyroda budzi się do życia. Słoneczne i dłuższe dni sprawiają, że my także podchodzimy do wszystkiego z nową energią i motywacją. Warto tą energię przeznaczyć na gruntowne sprzątanie i pozbywanie się niepotrzebnych rzeczy, tak aby i do naszego domu wprowadzić świeży powiew wiosny. Poniżej przedstawiamy garść cennych wskazówek, które ułatwią wiosenne porządki.

Pergamin - właściwości i zastosowanie

Dodano:2023-02-22
Kategorie:Porady

Papier od wielu lat stanowi najpopularniejszy materiał wykorzystywany do pakowania towarów. Do jego podstawowych zalet możemy zaliczyć małą masę, dobre właściwości mechaniczne, łatwość w zadrukowaniu oraz fakt, że idealnie nadaje się do recyklingu. Na rynku dostępne są różne rodzaje papieru pakowego wykonane z nieco innych surowców oraz o odmiennych gramaturach. Specjalną jego odmianą jest papier pergaminowy. Dowiedzmy się, jakie są jego właściwości i zastosowanie!